Nauka języka polskiego

Wiedza jest nam potrzebna. Doskonale wiedzą o tym osoby dorosłe, które na co dzień muszą wykorzystywać swoją wiedzę podczas najróżniejszych czynności. Najczęściej w pracy, gdzie mają do wykonania najróżniejsze obowiązki. Czasem dorośli muszą też przysiąść ze swoimi pociechami, aby pomóc im odrobić lekcje. W takich oto momentach dziękujemy sobie sami, że nie zaniedbaliśmy nauki w szkole średniej. Są także osoby, które w życiu dorosłym odczuwają pewne braki w swojej wiedzy. Dbajmy więc o to, aby nasze pociechy nie zaniedbały nauki języka polskiego i innych przedmiotów. Do nauki polskiego przydać się może książka pt.”Język polski 2. Podręcznik. Część 2. Linia II. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” Ewy Dunaj – Kozakow, Lidii Czartoryskiej Minkiewicz (https://www.taniaksiazka.pl/jezyk-polski-2-podrecznik-czesc-2-linia-ii-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-szkoly-ponadpodstawowe-ewa-dunaj-kozakow-p-1377996.html).

Z podstawówki do szkoły średniej

Reforma edukacyjna w naszym kraju sprawiła, że czas gimnazjów zakończył się. Szkoły, które przez wiele lat były łącznikiem pomiędzy podstawówką o szkołami średnimi, odeszły w zapomnienie. Ten krok sprawił, że konieczne było przeprowadzenie kolejnej reformy, która objęła obowiązujące podręczniki – zarówno w podstawówkach, jak również w szkołach średnich. W szkołach podstawowych doszły dwie klasy, a szkoły średnie zostały w całości przeorganizowane. Wszystkie książki musiały zostać opracowane od nowa, aby podczas wszystkich lat nauki uczniowie mieli szansę na zdobycie odpowiednich informacji, potrzebnych im w życiu dorosłym. Nikogo więc nie powinien zdziwić fakt, że na rynku pojawiła się zupełnie nowa oferta podręczników, a wśród nich książka pt.”Język polski 2. Podręcznik. Część 2. Linia II. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” Ewy Dunaj – Kozakow, Lidii Czartoryskiej Minkiewicz.

Kultura i tradycja

Jest to podręcznik, który jak nazwa mówi dedykowany jest dla klas drugich szkół średnich. To dzięki niemu dzieci mają szansę zgłębić wiedzę odnośnie kultury i tradycji polskiej. Nikt nie może zaniedbać tego aspektu – ani rodzice, ani nauczyciele – ponieważ w innym przypadku będziemy mieli do czynienia z niewykształconym społeczeństwem. Po co będzie nam nauka języka obcego, skoro nikt nie będzie w stanie powiedzieć z czego słynie język rodzimy? Ten oto podręcznik został tak opracowany, aby uczniowie z wielką przyjemnością podchodzili do nauki języka polskiego. Książka może zostać użytkowana na lekcjach w liceum ogólnokształcącym, technikum. Z niej to również w warunkach domowych mogą korzystać uczniowie szkół branżowych.

Szkoła autorstwa freepik - pl.freepik.com